logo Urzędu Gminy Doruchów

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w gminie Doruchów rozpoczęły się w Kościele Parafialnym w Doruchowie, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy w uroczystym pochodzie przemaszerowali pod pomnik upamiętniający 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Przedstawiciele władz samorządowych, szkół podstawowych i harcerzy złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze przy pomniku. W obchodach uczestniczyli również poczty sztandarowe jak i mieszkańcy. Wszyscy uczestnicy obchodów oddali cześć bohaterom walk o wolność i demokrację. Następnie Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Przytocznicy zorganizowała patriotyczne ognisko, podczas którego odśpiewano patriotyczne pieśni i odbyła się  akademia okolicznościowa w wykonaniu uczniów tej szkoły. Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu. 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności